Не разгалувајте ги децата кога се болни, велат педијатрите и психолозите

Кога се болни, на децата им е потребна поголема нега, повеќе нежност и гушкање. Но, дали тоа значи дека треба да им биде исполнета секоја желба, без разлика на ...
| | веќе видена | слични

Кога детето патува само со еден родител во странство, треба ли тој да носи со себе писмена согласност од другиот е често прашање социјалните мрежи, за кое се ...
| | веќе видена | слични

Речиси нема родител кој не се разбудил среде ноќ поради висока температура на детето. Колку е итна оваа ситуација, дали да се даде лек за симнување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 196 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не разгалувајте ги децата кога се болни, велат педијатрите и психолозите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: