Расчистени најголем дел од одроните на патниот правец Делчево – Кочани

– Најголем дел од одроните кои од утрово можеа да се забележат на патниот правец Делчево – Кочани се отстранети и возачите возат по чисти коловози. Ова го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најдобрите 10 матуранти од гимназијата „Методи Митевски – Брицо" од Делчево и годинава ќе добијат наградно патување низ Европа. Патувањето ќе трае 14 дена, а ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Завршија градежните работи за рехабилитација на патниот правец Делчево – Ѕвегор – граничен премин во должина од пет километри. На овој патен правец според ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Женската екипа на „Вардар“ од Скопје е победник на завршниот ракометен турнир во пионерска конкуренција што се одржа во Делчево.Во финалниот дуел Вардарки беа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Павле Богоевски веќе нема кредибилитет да ги претставува граѓаните во Собранието на Република Македонија и заради тоа мора да си поднесе неотповиклива оставка, ...
сите 323 | | | веќе видена

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 405 | | | веќе видена

По неколку дена од финалето, евровизиската „Proud“ веќе доби повеќе од милион прегледи на „Јутуб“, а веќе неколку дена е во „трендинг“ на „Јутуб“. Имено ...
сите 286 | | | веќе видена

Именувањето на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање се смета за силна „шлаканица” од страна на претседателот Стево Пендаровски за ДУИ, велат ...
сите 262 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расчистени најголем дел од одроните на патниот правец Делчево – Кочани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: