Бериша: Рама и отстапува на Грција 1.200 километри од морето

9 копии
4 копии

Реакциите во двете земји покажуваат дека беше донесена храбра одлука во корист на двете држави и на регионот, вели албанскиот премиер Еди Рама во интервју за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии
5 копии
4 копии
6 копии

Преговорите околу определувањето на морската граница меѓу Албанија и Грција во водите на Јонско Море се привремено „замрзнати". Причина за тоа е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Официјална Атина го одложи потпишувањето на спогодбата со Албанија поради силните реакции во Грција поради договорот со Македонија околу името, објави грчкиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Без договор за референдумското прашање, но со приближување на ставовите за тоа како референдумот треба да биде спроведен заврши лидерската средба во Клубот на ...
сите 565 | | | веќе видена

Речиси 90 отсто од недвижниот и движен имот на Трансмет е замрзнат, односно обезбеден од страна на СЈО. Откако пресудата ќе стане правосилна, нема да има ...
сите 131 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ стави крај на двегодишниот пост без освоен грен слем турнир со феноменалниот триумф на Вимблдон, турнир кој според многумина може да донесе една ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бериша: Рама и отстапува на Грција 1.200 километри од морето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: