Регионален бизнис центар на ПРО КРЕДИТ банка во Битола

Битола - Ориентацијата на Про Кредит банка кон соработка со малите и со средните претпријатија е главната причина за вчерашното отворање на овој бизнис центар во Битола. Преку овој центар сакаме да им овозможиме целосна подршка на овие претпријатија, истакна директорот на битолскиот бизнис центар Александар Тодоров. Инаку, неодамна Про Кредит банка Македонија и Фондот за Југоисточна Европа ( ЕФСЕ) потпишаа Договор за нова кредитна линија. Согласно договорот ЕФСЕ ќе и обезбеди на Про Кредит банка 2, 5 милиони евра и дополнителни 2, 5 милиони евра исплатени во денарска валута со цел да се финасираат малите и многу малите бизниси во Македонија. Овој кредит ќе и овозможи на Про Кредит банка да им излезе во пресрет на потребите на бизнисите за долгорочни кредити и да го засили капацитетот на банката за подршка и кредитирање на овој тип на бизниси во локална валута. На отворањето, покрај многубројните пријатели, соработници и партнери на Про Кредит, присуствуваа и претставници на бизнисот од Битола и Прилеп. ...
| | веќе видена | слични

Прокредит банка отвори регионален бизнис-центар во Битола кој ќе го покрива Пелагонискиот регион. Отворањето на бизнис-центарот е во насока на стратешката определба на банката за силна поддршка и развој на бизнис-заедницата во регионот на Битола и Прилеп, особено на малите и средните претпријатија. “Бизнис-центарот е организиран со цел да дава квалитетно банкарство кое ќе се темели на принципите на брзина, флексибилност, транспарентност и индивидуален пристап кон клиентите, што подразбира стручно советување и целосна поддршка за финансиското работење и е еден од четирите регионални бизнис-центри на Прокредит банка”, изјави Александар Тодоров, директор на Регионалниот бизнис-центар на свеченото отворање. Досега Прокредит банка во регионот на Битола и Прилеп има исплатено повеќе од 13.000 бизнис-кредити во вкупен износ од 48 милиони евра. На свеченото отворање присуствуваа бројни претставници од бизнис-заедницата.
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Продолжува „војната“ со соопштенија помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Сега со реакција се јави најголемата опозициска партија. „СДСМ треба јасно да каже дали имало ...
сите 153 | | | веќе видена

Заменик претседателот во Владата на РМ и министер за одбрана Оливер Спасовски и министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска на трибина во Прилеп, ...
сите 36 | | | веќе видена

Дали луѓето кои ја нападнаа телевизиската екипа во Маврово и го спречија новинарот да го снима имотот на Петре Шилегов се членови на СДСМ и блиски луѓе на ...
сите 30 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 53 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Имате потреба од духовна забава и од вас зависи дали ќе ја организрате. Посета на кино, театар, концерт… ќе ве наполни со позитивна ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регионален бизнис центар на ПРО КРЕДИТ банка во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: