Преку Закон за услуги ќе се олеснува пристапот до пазарот на услуги во рамки ЕУ

Значењето на услужниот сектор во поттикнување на целокупниот економски развој во Република Македонија е во постојан пораст. Услужните дејности се значаен и се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 255 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 286 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 151 | | | веќе видена

300 тона хуманитарна помош од Русија стигнува во Венецуела соопшти Николас Мадуро, пренесоа светските агенции. Мадуро повтори дека се противи во земјата да ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преку Закон за услуги ќе се олеснува пристапот до пазарот на услуги во рамки ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: