Пожар на брод во Мајорка, евакуиран екипажот

6 копии

Бродот пловел под италијанско знаме . До сега се спасени 15 од вкупнио 25 члена на екипажот. Останатите десетмина не сакале да се спасат , зашто помагале при ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пожар избувна на италијанскиот трговски брод „Гранде Еуропа”, на 25 милји јужно од градот Палма на островот Мајорка, пренесува „Спутник“.Според шпанските ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии
2 копии

Северна Кореја синоќа повторно тестираше ракети и како што пренесуваат јужнокорејските медиуми, станува збор за балистички ракети од краток домет. Истовремено, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 55 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожар на брод во Мајорка, евакуиран екипажот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: