Акупунктура на градот Скопје

2 копии

Друштвото на архитекти од Загреб ги повикува сите млади стручњаци од Македонија за соработка на проект. Станува збор за проект City Acupuncture кој се организира во рамки европската програма за култура 2007-2013. Целта на меѓусебната соработка е организација на прва работилница која ќе се одржи во Скопје од 5-9 септември. Проектот City Acupuncture ќе се спроведува цели 2 години и тоа во 5 различни градови: Скопје, Београд, Загреб, Сараево и Сплит. Во секој од овие градови ќе се одржи петдневна интердисциплинарна работилница. Повикот е отворен за млади талентирани луѓе без разлика на верска, расна и сексуална ориентација. Се очекува пријавените учесници да не бидат постари од 35 години. Сите дополнителни информации околу пријавувањето, темите на дискусија и условите може да ги добиете на следниот линк.
| | веќе видена | слични

Друштвото на архитекти од Загреб ги повикува сите млади луѓе (до 35 години) од Македонија за учество во проектот „City Acupuncture – Skopje“ . Првата интердисциплинарана работилница чиј фокус е главниот град на Македонија, ќе се одржи од 5-9 септември. Проектот “City Acupuncture” е дел од европската програма за култура 2007-2013 и ќе се спроведува 2 години во 5 различни градови: Скопје, Београд, Загреб, Сараево и Сплит. Во секој од овие градови ќе се одржи интердисциплинарна работилница на тема интервенција во јавниот простор и подобрување на урбаното живеење.
| | веќе видена | слични

Останато

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 304 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 226 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 209 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ, професор Гордана Силјановска Давкова во нејзиното прво интервју дадено за Вестите на Сител ...
сите 159 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Акупунктура на градот Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: