Акупунктура на градот Скопје

2 копии

Друштвото на архитекти од Загреб ги повикува сите млади стручњаци од Македонија за соработка на проект. Станува збор за проект City Acupuncture кој се организира во рамки европската програма за култура 2007-2013. Целта на меѓусебната соработка е организација на прва работилница која ќе се одржи во Скопје од 5-9 септември. Проектот City Acupuncture ќе се спроведува цели 2 години и тоа во 5 различни градови: Скопје, Београд, Загреб, Сараево и Сплит. Во секој од овие градови ќе се одржи петдневна интердисциплинарна работилница. Повикот е отворен за млади талентирани луѓе без разлика на верска, расна и сексуална ориентација. Се очекува пријавените учесници да не бидат постари од 35 години. Сите дополнителни информации околу пријавувањето, темите на дискусија и условите може да ги добиете на следниот линк.
| | веќе видена | слични

Друштвото на архитекти од Загреб ги повикува сите млади луѓе (до 35 години) од Македонија за учество во проектот „City Acupuncture – Skopje“ . Првата интердисциплинарана работилница чиј фокус е главниот град на Македонија, ќе се одржи од 5-9 септември. Проектот “City Acupuncture” е дел од европската програма за култура 2007-2013 и ќе се спроведува 2 години во 5 различни градови: Скопје, Београд, Загреб, Сараево и Сплит. Во секој од овие градови ќе се одржи интердисциплинарна работилница на тема интервенција во јавниот простор и подобрување на урбаното живеење.
| | веќе видена | слични

Останато

Синоќешната евакуација на станарите од станбениот блок во ТЦ „Скопјанка“ била предизвикана од валкани пелени за возрасни, кои биле складирани во станот од каде ...
сите 88 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 103 | | | веќе видена

Пред почетокот на продажбата на iPhone XS и XS Plus на мрежата се појавија првите рецензии во кои повеќето се фалат со нови опции од овие уреди, но многумина ...
сите 51 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 79 | | | веќе видена

Ако референдумот е успешен и ако мнозинството граѓани се изјаснат „за" дека го поддржуваат сето ова, тогаш ситуацијата е јасна, односно, ако бидат исполнети ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Акупунктура на градот Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: