Штрајк на пилотите на ,,Рајанер” во пет земји, откажани над 400 лета

6 копии

Пилотите на „Рајанер“ започнаа 24-часовен штрајк во Белгија, Ирска, Германија и во Шведска. Со одлука на холандскиот суд и пилотите од Холандија се приклучија ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Денес пилотите на најголемиот европски авионскиот превозник „Рајанер“, започнаа со најголемиот штрајк во историјата на компанијата. За таа цел околу 400 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата „Рајанер“ откажа скоро 400 летови, откако започна најголемиот штрајк во историјата на најголемиот светски авиопревозник. Синдикатите на работниците ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
7 копии
повеќе

Останато

Вкупно 990 пријави од граѓани за гласање во Дипломатско-конзуларните претставништва на Република Македонија во странство се доставени до денеска во 13 часот до ...
сите 233 | | | веќе видена

На утрешната прослава ќе биде соопштено името на новиот началник на Генералштабот на АРМ, дознава Телма од извори во одбраната. Истите извори тврдат дека на ...
сите 82 | | | веќе видена

Портпарол на Европската Комисија се огласи по обвинувањата на министерот за внатрешни работи на Италија, Матео Салвини, дека вината за урнатиот мост лежи во ...
сите 23 | | | веќе видена

Академикот и писател Божин Павловски на својот Фејсбук профил коментира на случувањата околу дебатата која ја започнаа бугарските политичари и премиерот Зоран ...
сите 105 | | | веќе видена

Македонци од дијаспората се жалат дека неможе да се регистрираат за гласање за референдумот. Читател на MKnews ни испрати и фотографии и вели иако претходно го ...
сите 27 | | | веќе видена

Турската владина Дирекција за управување при катастрофи и вонредни ситуации (АФАД) предупредува дека до 30 илјади луѓе може да загинат, ако земјотрес со ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штрајк на пилотите на ,,Рајанер” во пет земји, откажани над 400 лета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: