Pattinson за љубовта би се откажал од гардеробата!

Twilight ѕвездата, глумецот Robert Pattinson кој е во врска со глумицата Kristen Stewart, изјавил дека поради својата љубов би се одрекол од највредната работа во својот живот - својата гардероба. Изјавил дека нема многу работи кои би можел да ги жртвува, освен да го остави куферот со своите работи и да избега со својата сакана личност... " Немам многу работи кои можам да ги жртвувам, да бидам искрен. Веројатно не би го убил цело мое семејство или нешто слично на тоа, мидлам дека тоа би било премногу. Меѓутоа би се одрекол од својата гардероба, верувам дека тоа е се што имам. Би ги оставил куферите во хотелска соба и би избегал со својата сакана личност " - рекол Pattinson.
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 155 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 314 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Pattinson за љубовта би се откажал од гардеробата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: