„Паркети“ во нова мисија

Рокенрол бандата „Паркети“ повторно во акција. Ем учат кинески ем бараат кинези за спотот за песната „Made in China“. Учејќи карате и кун фу, Сашо дефинитивно може да и биде конкуренција на Ума Турман во филмот „Кил Бил“. А кога е во прашање музиката и тука нема одмор. Нивните два хита „Made in China“ и „Турбо ар ен би“ веќе се подготвени за спот. Само уште да се најдат девојки кои ги исполнуваат нивните критериуми И за да не речете дека веќе долго време паузираа од својот последен албум, еве едно изненадување за сите рокен рол фанови. Најновото од нив веќе на 8-ми септември ќе доживее своја промоција, а „Паркети“ на истиот ден ќе слават роденден
| | веќе видена | слични

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Паркети“ во нова мисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: