Осомничениот работник за убиствoтo на холандскиот газда доби притвор

13 копии

Т риесет дена притвор доби С.Р (49) од тетовско Јанчиште, осомничен за убиство на холанѓанецот Јос. М (59), сопственик на расадникот „Еуроплантс“ во тетовско ...
| | веќе видена | слични

По вчерашниот настан, С.Р. кој би вработен во расадникот бил лишен од слобода, а по извршениот увид и разговор со него во полициска станица, СВР Тетово до ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Триесет дена притвор доби 49 годишниот жител на тетовско Јанчиште, кој е осомничен за убиство на Холанѓанецот Јос. М сопственик на расадникот „Еуроплантс“ во ...
| | веќе видена | слични
10 копии
11 копии
3 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 365 | | | веќе видена

Два американски ракетни разорувачи опремени со крстосувачки ракети„томахавк“ влегле во Персискиот Залив, пренесува „Спутник“.Официјални лица потврдија дека ...
сите 167 | | | веќе видена

Аферата Павле Богоевски и неговото тргување на црниот нарко пазар е многу посериозна отколку што неговите сопартијци сакаат да го прикажат, изјави портпаролот ...
сите 251 | | | веќе видена

Пејачката Тијана Дапчевиќ денеска е најгорда сестра во целиот регион, пренесуваат српските медиуми откако нејзината сестра Тамара Тодевска вчера ја однесе ...
сите 174 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 103 | | | веќе видена

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 74 | | | веќе видена

Миле Бошњаковски официјално ги потврди информациите дека портпаролската позиција во владата ја менува со првата функција во тимот на новиот претседател – шеф ...
сите 75 | | | веќе видена

Русија и САД постигнаа напредок во однос на контролата на вооружувањето за време на разговорите во Сочи, изјави денеска рускиот заменик-министер за надворешни ...
сите 97 | | | веќе видена

Се задржува трендот на регистрирање на голем број на заболени од мали сипаници во државата. Во изминатата недела бројот на новорегистрирани заболени изнесува ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осомничениот работник за убиствoтo на холандскиот газда доби притвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: