Неделковски посакува олимписки и светски медал во кати

9 копии

После првиот ден од одржувањето на најмасовниот и највисоко рангиран светски карате куп организиран од Светската карате федерација (ВКФ), кој се одржува во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Почитувани, Денеска каратистите од Карате клубот Макпетрол - Скопје, заминуваат на турнир од Светската карате лига за младинци во Умаг, Хрватска. Во периодот ...
| | веќе видена | слични

Каратистката на Макпетрол, Анѓела Мојсовска уште на првиот ден на најмасовниот и највисоко рангиран светски карате куп успеа да се закити со златен медал. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со неа, денеска не се слушнале ниту нејзините колеги од обвинителството, кои дури вчера разбрале и за нејзината намера да поднесе оставка. Ленче Ристовска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 148 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Прекрасен рецепт кој многу едноставно се подготвува. Сопругата на шампионот на Вимблон пропагира здрава исхрана, а со целиот свет го сподели рецептот за ова ...
сите 145 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 170 | | | веќе видена

Српската јавност на големо го возвишува успехот на светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ, откако најдобриот тенисер во овој момент во еден епски дуел успеа ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неделковски посакува олимписки и светски медал во кати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: