Научниците откриваат: Што ќе се случи со организмот ако проголтате малку сперма

Долгогодишна студија, која ја извеле двајца научници од Австрија дошла до изненадувачки резултати. Црно на бело, се смета како докажано дека спермата вака делува на организмот, доколку ја голтнете… Франк Маето и Тобиас Ајзенберг, истражувачи од Универзитетот Карл – Франзенс во Грац откриле дека постои многу ефикасно оружје против стареењето. А тоа чудо се вика сперма! Резултати од истражувањето од шест земји биле споредени и резултатите биле восхитувачки! Причина поради која сексот не држи млади е работа позната како спермидин. Во машките семени течности се наоѓа во големи количини. Спермидин има прекрасна способност да обнови оштетени клетки и на тој начин да го забави процесот на стареење. Со овој лек може да се лечи дури и анксиозност и депресија. До сега, сме знаеле дека ејакулатот содржи големо количество на витамини и протеини. Доказ за постоењето на спермидинот е, од друга страна, вистинска сензација! со помош на спермидин можат да се излечат дури и болести како Алцхајмер и Паркинсова болест. Image: ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Научниците откриваат: Што ќе се случи со организмот ако проголтате малку сперма

Од:
До кого (е-маил):
Порака: