Наставничката Ивана Маховска Шикалеска најдобар наставник по германски јазик според Goethe-Institut Skopje

Охрид, 5. декември 2018 (ИНПРЕС) – Наставничката по германски јазик Ивана Маховска Шикалеска ја освои престижната прва награда за најдобар наставник по ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 4. декември 2018 (ИНПРЕС) – Ученици од ОМУ „Методи Патче“ од Охрид повторно меѓу најдобрите на меѓународниот натпревар по камерна музика кој на 28-ми и ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 164 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 186 | | | веќе видена

Скопје е на врвот во Европа и петти најзагаден град во светот. Позагадени од нашиот главен град вчера беа единствено градовите Лахор во Пакистан, Калкута и ...
сите 92 | | | веќе видена

Да се формира независно тело кое ќе ја расчисти најновата афера со прислушувањето на обвинителите – бара опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ предлага таквото тело да биде ...
сите 323 | | | веќе видена

Република Македонија не била во поголема правна провалија од осамостојувањето до денес. Црнилото во кое е втурната државата резултира со Кацарска судство и ...
сите 264 | | | веќе видена

Еден француски пар, веројатно воден од паролата “водете љубов а не војна“, дал свој “допринес“ на протестите против францускиот претседател Емануел Макрон и ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наставничката Ивана Маховска Шикалеска најдобар наставник по германски јазик според Goethe-Institut Skopje

Од:
До кого (е-маил):
Порака: