Сладолед од јогурт и вишни


Освежете се со домашно сладоледче кое ќе го направите за десет минути. Ние решивме да употребиме вишни, но вие имате слобода на избор да искоритите било кој тип на ситно сезонско овошје. Пробајте го овој рецепт, верувајте простор за грешка нема. Уживајте
| | веќе видена | слични

Како да направите овошен сладолед Овошниот сладолед лесно се подготвува, а во споредба со купечките сладоледи е многу здрав. Важно е тоа дека се прави од природни состојки и не содржи адитиви. Изберете си овошје по желба и направете сладолед. Состојки: киви јаготки боровинки праски сок од грозје (може да користите сок по желба) Подготовка: Кивите и праските излупете ги. Во калап за сладолед, ставете од овошјето, а потоа додадете сок по желба. Калапите ставете ги во зарзнувач. Автор: М-р Марија Кочовска Дознајте повеќе за авторот Авторски текст, не смее да се користи за комерцијални цели или/и реемитување
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 253 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 91 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 73 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сладолед од јогурт и вишни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: