Младиот Дамјан Димевски освои Гран при на фестивал во Турција

Младиот Дамјан Димевски го освои Гран при на "International art festival" во Анталија со што на Македонија и донесе уште една победа и уште еден огромен успех. На натпреварот во силна конкуренција од 53 учесници од повеќе земји, Дамјан ги изведе композициите "Тајно Моја" од Тоше Проески и модерна верзија на легендарната "Море сокол пие". Негова љубов е клавирот и кларинетот, а со неговите вокални способности моментално уживаат сите гледачи на српското талент шоу "Неки нови клинци". Со секоја изведба го фасцинираше жирито и токму затоа влезе во финалето на ова српско шоу кое веруваме дека на еден ваков талент ќе му даде можност да почне своја музичка кариера.
| | веќе видена | слични

Останато

Користени пелени беше причината за евакуацијата на жителите на Аеродром во населбата Острово. ТВ 24 објави и видео од станот, во кој се гледаат искористените ...
сите 123 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 83 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 16 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 70 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија.Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Младиот Дамјан Димевски освои Гран при на фестивал во Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: