Манекенката Маја со две лубеници под мишка

Манекенката Маја Балевска не снима спотови за кафе покрај базен, но затоа во моментов извршува задачи на две работни места во Брисел, како шеф на канцеларијата на ЗЕЛС и како дописник на МИА. Манекенката Маја Балевска едновремено е ангажирана на две работни задачи. Таа ја извршува функцијата шеф на канцеларијата на ЗЕЛС во Брисел и известува како дописничка за државната новинска агенција МИА. Иако од февруари годинава таа и официјално стапи на новата должност во ЗЕЛС со месечна плата од 1.800 евра, сепак и понатаму како автор на информациите од Брисел кои ги лиферува МИА фигурираат нејзините иницијали. Директорот на МИА, Љупчо Јакимовски, вчера потврди дека Балевска се уште известува за агенцијата, но дека тоа го прави без никаков надоместок. - На први февруари и истече договорот за работниот ангажман со МИА, но таа ќе продолжи да известува за агенцијата на волонтерска база, се додека тоа работно место не се пополни со некој друг - тврди Јакимовски. Тој не знаеше до кога Балевска ќе ја ангажираат ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 74 | | | веќе видена

Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд куќата на скопскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 103 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манекенката Маја со две лубеници под мишка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: