И Малиот битолски Монмартар незадоволен од распределбата на парите од министерството за култура

Малиот битолски монмартр оваа година од Министерството за култура ќе добие само 100.000 денари, иако побарале 1.800.000 денари. Минатата година им беа доделени ...
| | веќе видена | слични

Трите значајни манифестации за Велес: Фестивалот на античка драма „Стоби“, Рациновите средни и Фолклорниот фестивал „Велес“ останаа без средства и во ...
| | веќе видена | слични

Меѓународното стручно жири на „Малиот битолски Монмартр 2019“ одлучи годинава гран при да добие уметничкото училиште „Симпли арт“ од Хонгконг (Кина). ...
| | веќе видена | слични

Со солзи во очите, крајно разочаран, Коста Хаџи-Антоновски основачот на најпознатата македонска детска ликовна манифестација во светот „Малиот битолски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во ...
сите 360 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

По објавениот прислушуван разговор каде се слуша гласот на министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска која во 2013 година за време на локалните избори бара од ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Малиот битолски Монмартар незадоволен од распределбата на парите од министерството за култура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: