Македонски Телеком со нова Magenta 1 за сите

3 копии
5 копии

Опаѓа бројот на претплатниците во мобилната, а расте во фиксната телефонска мрежа. Во последниот квартал од минатата година, според најновиот извештај на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Приходите од продажба се зголемени за 0,7 отсто и изнесуваат 2.519 милиони денари, а оперативната добивка пред камати, оданочување и амортизација (EBITDA) на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Македонски Телеком оствари позитивни трендови во работењето во првите три месеци од 2019 година, зголемена е профитабилноста, а компанијата континуирано има ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 259 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 221 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 107 | | | веќе видена

Од следната недела по нова метотодлогија Регулаторната комисија ќе одлучува за цените на горивата. Според РКЕ согласно таа методологија цените ќе биат пониски ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски Телеком со нова Magenta 1 за сите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: