Мајмунска работа: Бабун им ја исклучи струјата на над 50 илјади луѓе

Тој вчера предизвикал недостаток на електрична нергија кога се искачил на електраната и почнал да ги влече каблите. Бабунот го преживеал силниот струјен удар ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајмунска работа: Бабун им ја исклучи струјата на над 50 илјади луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: