Мајката на покојниот Мајкл Џексон сакала да ги изневери неговите обожаватели и да им ги украде парите

Мајката на покојниот Мајкл Џексон е обвинета дека сакала да извлече пари од обожавателите на пејачот. Кетрин Џексон на интернет собирала донации, тврдејќи дека сака да ги купи правата на песните и фотографиите на кралот на попот, за да сними документарец за него. Сепак, кога TMZ објави дека таа воопшто не ја контактирала фондацијата, сметката била затворена. Парите, наводно, биле вратени на обожавателите.
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 157 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 193 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 170 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајката на покојниот Мајкл Џексон сакала да ги изневери неговите обожаватели и да им ги украде парите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: