ЛИДЕМ: Младите на ВМРО ДПМНЕ да ги видат и Офицерскиот дом и Спортската сала во Битола (Видео)


Либерално-демократската младина (ЛИДЕМ) денеска и предложи на УМС на ВМРО – ДПМНЕ, идниот пат кога ќе возат велосипеди да започнат од Полигонот за полагање на возачки испити и ископаниот паркинг, да влезат во спортската сала, да продолжат покрај уништената фонтана, запустениот Офицерски дом и искршените плочки по Широк Сокак. - Посетата на Киното Манаки, кое се гради веќе четири календарски години, подземниот плоштад и гаражите кај Домот на културата (кои по првичните ветувања, требаше веќе да бидат готови) и „евтиниот“ паркинг треба да бидат неизбежен дел од нивната велосипедска тура. Можат да свртат по едно кругче и околу новата автобуска станица, да се паркираат кај катната гаража, да гледаат фудбал на новиот стадион, да поминат кај новата современа градинка и новото средно училиште а сето ова да го направат по новите велосипедски патеки кои ги има низ целиот град. Чистиот воздух, кој ќе го дишат во меѓувреме, ќе им биде гратис, како поклон од власта во која и самите учествуваат - порача Целе Јолевски, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Даут-пашин амам во Скопје беше местото каде се собраа за да одговорат на прашањето „Зошто Европа?“. Опкружен од сликите на Адем Кастрати, германскиот министер ...
сите 136 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денеска оствари средба со потпретседателот на Европскиот парламент од Грција, Димитриос ...
сите 134 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛИДЕМ: Младите на ВМРО ДПМНЕ да ги видат и Офицерскиот дом и Спортската сала во Битола (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: