Културно-забавна - „Ван Гог“ ќе свири во Охрид

Популарниот белградски состав „Ван Гог“ ќе биде дел од овогодишниот фестивал „Самр скрим мјузик“, кој ќе се одржи на 31 јули на плажата „Парк“ во Охрид. На огромно барање на посетителите одлучивме и „Ван Гог“ да ги ставиме на листата на учесници на летниот фестивал „Скрим мјузик“. Со нив ја затвораме листата на учесници - пишува во соопштението до медиумите, кое го испратија организаторите на „План Б Продукција“. На плажата „Парк“ во Охрид на 31 јули, покрај „Ван Гог“, ќе настапат и „Прљаво казалиште“, „Дивље јагоде“, „Трибјут ту ЕКВ“ и македонската група „Морал“. Ова е летно продолжение на фестивалот „Скрим мјузик“. Зимското издание се одржа во февруари на арената „Метрополис“ во Скопје. Цената на влезниците за летниот „Скрим мјузик“ до 24 јули ќе биде 600 денари, додека, пак, од 25 јули до 31 јули ќе биде 700 денари. Влезниците за познати ќе чинат 1.000 денари. На денот на фестивалот влезницата ќе чини 800 денари
| | веќе видена | слични

Повторно во Македонија за македонската публика се организира Скрим Мјузик Фестивал, овој пат за разлика од минатиот ќе биде променета само локацијата. Во истиот состав, освен Беи Д Фиш и Негатив што имавме можност да ги видиме во Метрополис Арената во Скопје на 18 февруари 2011 година, во Охрид ќе појават: Прљаво Казалиште, Дивљје Јагоде и Ван Гог заедно со нашите помалку атрактивни ЕКВ и Морал, „Summer Scream Festival“ ќе започне на 31 јули, во 21 часот, и ќе трае до раните утрински часови, локацијата е Плажа Парк во Охрид. Билетите се веќе пуштени во предпродажба низ цела Македонија и може да се набават во сите вообичаени места и Плоштад Охрид. Цената на билетите ќе биде од 24-ти јули 600 денари, од 25-ти до 31-ви јули 700 денари, на врата 800 денари, а за ВИП 1000 денари. Оние кои ќе одат во Охрид се надеваме дека ќе имаат можност да бидат дел од овој концерт, кој и најверојатно во ист состав ќе се организира и по трет пат. Не заборавајте дека треба да заштедите за најголемиот светски ди-џеј Дејвид ...
| | веќе видена | слични

На претстојниот „Самер скрим фестивал“ во Охрид, покрај веќе најавените изведувачи, ќе настапи и белградскиот бенд „Ван Гог“ Веќе се најавени хрватската група „Прљаво казалиште“, „Дивље јагоде“, трибјут бендот на „ЕКВ“ и домашните рокери „Морал“. Фестивалот ќе се случува на 31 јули, со почеток во 21 часот, на плажата „Парк“ во Охрид. Билетите се во претпродажба низ цела Македонија, по цена од 600 до 800 денари, а ВИП-влезниците чинат по 1.000 денари.
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
сите 101 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 70 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 258 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - „Ван Гог“ ќе свири во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: