Лејкерс планираат да тргнат по Ражон Рондо на лето

Лејкерс планираат да тргнат по Ражон Рондо на лето Лос Анџелес Лејкерс очајно имаат потреба од повеќе талент во нивниот тим. Коби Брајант шутира по 37 пати на натпревари и дури никој не мисли дека тоа е во ред (ниту Коби), кој друг би ги шутирал тие шутеви? Наредните најдобри играчи се Џереми Лин, Карлос Бузер, Џордан Хил, Ед Дејвис и така натаму. Во главо епизодни играчи од кои се бара премногу. Според Sports Illustrated, Ражон Рондо е едно од главните имиња на кои Лејкерс ќе го фрлат својот радар по крајот на оваа сезона. Рондо е млад играч (28 години), игра на критична позиција и ги споделува истите “неможам-да-победам” проблеми со Коби Брајант. Селтикс го преградуваат својот тим и имаат млад, перспективен плејмејкер во Маркус Смарт. Коби и Рондо? Што може да тргне погрешно со овие две егоа во една соблекувална? Несомнено, Ражон Рондо знае како да биде генерал на теренот и би бил огромно дефанзивно подобрување од Џереми Лин. Рондо е Ол-Стар играч, но не е добар шутер (38% реализација од поле оваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 140 | | | веќе видена

Да се сплотиме околу концептот што води напред и обезбедува иднина во едно општество за сите, во држава интегрирана во ЕУ и НАТО, порача денеска на граѓанска ...
сите 287 | | | веќе видена

Огромна е посетеноста на завршинот митинг од претседателската кампања на ВМРО-ДПМНЕ, кој вечерва се одржува во Штип. Пред штипјани се обраќа кандидатката за ...
сите 270 | | | веќе видена

„Вечната власт“ кај албанскиот електорат, Демократската унија за интеграција-ДУИ има од што да стpaвува. Вчерашниот митинг во Тетово за промоција на кандидатот ...
сите 138 | | | веќе видена

До понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер. Нови локални врнежи од дожд ќе има ...
сите 174 | | | веќе видена

Во Битола нема ниту еден случај на морбили. Исто така нема ниту во Могила, Новаци, Ресен и Демир Хисар. 40 случаи има во Кичево. Епидемија од морбили е ...
сите 322 | | | веќе видена

Тое беше пораката на претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски вечерва на отворената трибина во Гевгелија. – Првите благодети што ги ...
сите 26 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лејкерс планираат да тргнат по Ражон Рондо на лето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: