Фото вест: Кошаркарските ју-легенди на кафе кај Змија

4 копии

Лазар Лечиќ одново влезе во елемент, како некогаш! Беше главен актер на претставата организирана по повод неговиот 80-ти роденден. Свеченост која зрачеше со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Средба на кошаркарските легенди од поранешна СФРЈ по повод одбележувањето на 80. роденден на кошаркарскиот тренер Лазар Лечиќ, денеска се одржа во просториите ...
| | веќе видена | слични

Денеска на свечена академија повод 80-тиот роденден на легендарниот македонски тренер Лазар Лечиќ, во Скопје присутни огромен број на признати поранешни и ...
| | веќе видена | слични

По повод 80-тиот роденден на Лазар Лечиќ, еден од најдобрите кошаркарски тренери во Југославија, беше организирана свечена Академија, во организација на ...
| | веќе видена | слични

Повеќе спортски легенди на едно место досега не се видени во Македонија. Дојдоа од Словенија до Грција за да му се поклонат на човекот и тренер кој, како што ...
| | веќе видена | слични

Лазар Лечиќ важи за еден од основоположниците на кошарката и развојот на овој спорт во нашата земја, па токму поради тоа, денеска доби посебна и свечена почест ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитник на криминалот се уште молчи и не кажува кога нивните пратеници кои се обвинети во судски процеси ќе покажат морална одговорност ...
сите 349 | | | веќе видена

Присуството на САД на Блискиот Исток е најслабо во историјата, изјави заменик-командантот на иранската елитна Револуционерна гарда, контра-адмирал Али ...
сите 155 | | | веќе видена

Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх во "аферата Ибица" и натаму е мистерија, иако веќе со денови на социјалните мрежи кружи ...
сите 147 | | | веќе видена

Данкан Лоренс, холандскиот претставник на овогодишната „Евровизија“, допрел до срцата на милионите луѓе што го следат овој натпревар и иако многумина ја ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фото вест: Кошаркарските ју-легенди на кафе кај Змија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: