ЛДП: „Водовод“ да престане со неоправданото малтретирање на граѓаните

ЈП „Водовод и канализација“ итно да ги отстрани недостатоците и неодговорностите во своето работење, со што би престанало неоправданото малтеретирање на граѓаните, побара опозициската Либерално-демократска партија (ЛДП), реагирајќи на, како што се посочува, огромните гужви пред шалтерите за наплата на Јавното препријатије „Водовод и канализација“ - Скопје веќе четири дена. „Граѓаните нервозни чекаат во редици и повеќе од пет часа да дојдат на ред до шалтерите и да приговорат на неосновано поднесени тужби, решенија за извршување и опомени, кои се резултат на неорганизираното и хаотичното работење на Јавното препријатије. Скопјани реагираат дека добиваат тужби, решенија за извршување и опомени и за само една неплатена сметка или пак, тие им пристигаат и покрај тоа што ги платиле сите сметки“, реагира ЛДП. Партијата вели дека „да биде иронијата уште поголема, сметките за наводно потрошена вода, во најголем дел, се наплаќаат паушално, без повеќегодишно мерење на потрошената вода. Тоа значи, се вели во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

Според одлуката која ја донесе Министерот за финансии, Драган Тевдовски, тој го поддржува решението за пензионерите кои немаат дополнителни приходи да се ...
сите 55 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 123 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛДП: „Водовод“ да престане со неоправданото малтретирање на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: