Културно-забавна - „Верка“ на свирка за битолчани

Македонскиот метал-состав „Верка“, на деветти јули ќе одржи самостоен концерт во битолското кафуле „Код“. Нивниот концерт ќе почне 21.30 часот. Минатата година составот од Делчево го издаде својот втор студиски албум насловен „Моторни песни“. Албумот од страна на слушателите на радиото „Канал 103“ беше прогласен за македонски албум на годината. Влезниците за концертот се во ограничен број, а во претпродажба чинат 150 денари додека на денот на самиот концерт ќе чинат 200 денари.
| | веќе видена | слични

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 192 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 172 | | | веќе видена

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до ...
сите 170 | | | веќе видена

Бев во посета на кичевската населба Ламели. Имаме тешко секојдневие, незнаење на власта и огромна неспособност. Имаме неправда на секој чекор, напиша лидерот ...
сите 171 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 107 | | | веќе видена

Советот за стабилизација и асоцијација денеска во Брисел на петнаесеттиот состанок помеѓу Република Северна Македонија и Европската Унија ги поздрави ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - „Верка“ на свирка за битолчани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: