Културно-забавна - Четкар свиреше за бизнис елитата во Италија

Познатиот гитарист Владимир Четкар одржа концерт на свадбата на еден од потпретседателите на гигантот „Морган Стенли“ во замокот „Сан Салваторе“ во регионот Венето, Италија. „Морган Стенли“ е компанија за глобални финансиски услуги, а младоженецот бил голем обожавател на Владимир Четкар. Како што ни јави музичарот, на овој настан присуствувала деловна елитата на Европа и на САД, која специјално допатува од сите страни на светот. На концертот, Четкар го придружуваа Хју Вајт, Џонатан Харви и Џошуа Блекмор.
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 143 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 258 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 320 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - Четкар свиреше за бизнис елитата во Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: