Во Кочовиќ било пукано од две оружја


Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска беше во посета на општините Струга и Вевчани. За време на посетата Филипче ги посети своите колеги во ...
сите 61 | | | веќе видена

Турнирот во Њујорк, УС Опен, изминативе неколку дена е проследен со лошо време кое им прави сериозни проблеми во играта на тенисерите. Така беше и на дуелот ...
сите 113 | | | веќе видена

По најавите дека и пензионерите што немаат дополнителни примања ќе мора да се регистрираат за проверка на подготвената годишна даночна пријава, реакциите во ...
сите 68 | | | веќе видена

Претставата на прилепскиот театар „Клетници“ во режија на Мартин Кочоски се закити со награди на 26. фестивал на камерен театар „Ристо Шишков“, кој заврши во ...
сите 39 | | | веќе видена

Големиот семафор кој до 18 часот беше на теренот во СЦ „Борис Трајковски“ и ги принуди кошаркарите да тренираат во СЦ „Јане Сандански“, утре ќе биде поставен ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Кочовиќ било пукано од две оружја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: