Кочанските пчелари заинтересирани за производство на пчелин отров

06.03.2018 Пчеларите од Кочани се заинтересирани, но немаат финансиски можности за производство на пчелин отров. Станува збор за профитабилен бизнис од кој добро може да се заработи, бидејќи е поскап од злато, но процесот на производство е многу тежок, бара трпение, упорност, инвестирање во опрема и минимум пчеларот да има 100 пчелни здрави семејства. Драган Колев, пчелар од Кочани вели дека сака да проба да собира пчелин отров, но признава дека производството е напорно и тешко.
| | веќе видена | слични

05.03.2018 Од година во година се поголема заинтересираност од страна на полициските службеници да бидат хумани и да даруваат крв. Крводарителска акција спроведе полицијата од Кочани во соработка со Општинската организација на Црвен крст - Кочани и Институтот за трансфузиона медицина од Штип. Оваа е прва од планираните три крводарителски акции согласно годишниот план и програма за оваа година. Полициските службеници ја покажаа својата хуманост, акцијата помина успешно. Дарувани околу 25 единици крв.
| | веќе видена | слични

Останато

Павле Богоевски, претседателот на собраниската Комисија за мандатно-имунитетни прашања, ќе ја води расправата за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот ...
сите 352 | | | веќе видена

Моментната „војна на зборови“ помеѓу Иран и САД има многу сличности со онаа од 2017 година, кога американската администрација ја користеше истата стратегија ...
сите 184 | | | веќе видена

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 293 | | | веќе видена

Македонската евровизиска претставничка Тамара Тодевска изјави дека би било погрешно доколку наместо Евровизија, оваа година парите биле потрошени на амбулантни ...
сите 219 | | | веќе видена

Од уставните одредби, јасно и недвосмислено произлегува дека во случај на одбивање на вакцинацијата од страна на родителите, истите не само што го загрозуваат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го спречи поранешниот советник на Белата куќа Дон Мекган да сведочи пред Конгресот во врска со извештајот на специјалниот ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кочанските пчелари заинтересирани за производство на пчелин отров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: