Во книжарницата `Бункер` ќе се делат бесплатни стрипови

Во стрип-книжарницата "Бункер" в сабота со почеток од 10 часот бесплатно ќе се делат стрипови. Со оваа донаторска акција книжарницата се вклучува на светската манифестација "Ден на бесплатни стрипови" која е започната во САД во 2002 година, а потоа се прошири и во многу други земји. Од "Бункер" велат дека за акцијата се обезбедени 130 стрипови кои ќе бидат поделени по принципот прв дојден-прв услужен. Секој посетител ќе има право да земе најмногу два стрипа од претходно направената листа. Стриповите ќе бидат поделени во две категории, албумски и киоск изданија. Стрип-книжарницата ќе понуди и други дополнителни попусти и акции на изданијата и на играчките. "Бункер" е единствената специјализирана стрип-книжарница во земјава, отворена во 2011 година, а се наоѓа на булеварот "Мито Хаџивасилев-Јасмин", спроти трговскиот центар "Рамстор". Посветените стрипомани се надеваат оти овој стрип-ден ќе стане традиција. Во првите 6 години на светската манифестација "Ден на бесплатни стрипови" се поделени повеќе од 12 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 150 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 228 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

Како што соопштија од собраниската прес-служба, покани се испратени до претседателите на Европскиот парламент, на Парламентарното собрание на НАТО, на ...
сите 141 | | | веќе видена

Сопственикот на компанијата „Дурмо турс“ чиј автобус во средата попладне излета од патот кај село Ласкарци и во смрт однесе 14 животи без проблем можел сам да ...
сите 323 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 120 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во книжарницата `Бункер` ќе се делат бесплатни стрипови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: