Клучни пораки за промоција кои даваат резултати

Имате ли напишано и детално обработено план за промоција? За жал, промоцијата е оној дел од Вашиот маркетинг планот кој е најчесто занемарен иако не постои конкретна причина. Верувам дека сте зафатени со секојдневните работни активности, но не заборавајте дека: ПРАВИЛО 1: Без промоција не е возможно развивање на Вашиот бизнис Дали знаете зошто? Затоа што промоцијата е всушност Ваш продажен агент и придонесува со подобрување на имиџот на компанијата. Ги информира Вашите клиенти што е она што им нудите, кои нови производи/услуги ги имате во Вашето портфолио. Како, јас како клиент, да знам кои производи и услуги ги нуди Вашата компанија доколку Вие не ме информирате за тоа? И при тоа, треба да ја спакувате таа информација како би била привлечна и поттикнувачка, но пред се јасна и добро структурирана? А тоа значи дека не би морал да се напрегам да ги прочитам информациите, одма да забележам кои податоци се важни, а кои не. ПРАВИЛО 2: Промоцијата и нејзиниот дизајн се поврзани и неразделни како прстот и ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клучни пораки за промоција кои даваат резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: