Клучни пораки за промоција кои даваат резултати

Имате ли напишано и детално обработено план за промоција? За жал, промоцијата е оној дел од Вашиот маркетинг планот кој е најчесто занемарен иако не постои конкретна причина. Верувам дека сте зафатени со секојдневните работни активности, но не заборавајте дека: ПРАВИЛО 1: Без промоција не е возможно развивање на Вашиот бизнис Дали знаете зошто? Затоа што промоцијата е всушност Ваш продажен агент и придонесува со подобрување на имиџот на компанијата. Ги информира Вашите клиенти што е она што им нудите, кои нови производи/услуги ги имате во Вашето портфолио. Како, јас како клиент, да знам кои производи и услуги ги нуди Вашата компанија доколку Вие не ме информирате за тоа? И при тоа, треба да ја спакувате таа информација како би била привлечна и поттикнувачка, но пред се јасна и добро структурирана? А тоа значи дека не би морал да се напрегам да ги прочитам информациите, одма да забележам кои податоци се важни, а кои не. ПРАВИЛО 2: Промоцијата и нејзиниот дизајн се поврзани и неразделни како прстот и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 136 | | | веќе видена

Стево Пендаровски, кандидатот за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии, денеска ги посети и граѓаните на Лабуништа.„Се радувам што ве ...
сите 322 | | | веќе видена

„Вечната власт“ кај албанскиот електорат, Демократската унија за интеграција-ДУИ има од што да стpaвува. Вчерашниот митинг во Тетово за промоција на кандидатот ...
сите 138 | | | веќе видена

До понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер. Нови локални врнежи од дожд ќе има ...
сите 175 | | | веќе видена

Во Битола нема ниту еден случај на морбили. Исто така нема ниту во Могила, Новаци, Ресен и Демир Хисар. 40 случаи има во Кичево. Епидемија од морбили е ...
сите 322 | | | веќе видена

Тое беше пораката на претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски вечерва на отворената трибина во Гевгелија. – Првите благодети што ги ...
сите 26 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клучни пораки за промоција кои даваат резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: