КХВ: Нова осигурување издава 300.000 обични акции по пат на приватна понуда

Комисијата за хартии од вредност ( КХВ ) донесе Решение со кое на Друштвото за осигурување Нова осигурување АД Скопје му даде одобрение за издавање на ...
| | веќе видена | слични

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 10.495.000 денари, или 170.650 евра. ГА-МА АД – Скопје по распишаниот тендер за осигурување на системот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Која доби убедлива поддршка со 408 гласови од вкупно 519 делагати на вчерашната конвенција во Струга. Укинување претседателските привилегии, формирање на ...
сите 167 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 128 | | | веќе видена

Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КХВ: Нова осигурување издава 300.000 обични акции по пат на приватна понуда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: