Извозници: Извозот во зоните во првата половина од годинава достигна 1,4 милијарди евра

Вкупниот извоз од компаниите кои работат во слободните економски зони во првата половина достигна 1,4 милијарди евра, што е раст од 18,67% во споредба со ...
| | веќе видена | слични

Иако германската економија се соочува со забавување и пад на нарачките од странство, тоа барем засега не се чувствува врз македонскиот извоз во најсилната ...
| | веќе видена | слични

Индустријата за електроника и електроника минатата година била лидер во бугарскиот извоз, при што извозот на индустријата расте од 725 милиони евра на 3 ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 110 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 405 | | | веќе видена

Скандалот со рекетарско – политичко – судско – медиумскиот октопод секој ден добива нови и нови димензии. Затоа влегуваат од лага во лага и со тоа уште повеќе ...
сите 168 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извозници: Извозот во зоните во првата половина од годинава достигна 1,4 милијарди евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: