Имало ли во Канал 5 и сини пликови покрај бонови за колбаси?

Новинарот Саше Димовски, кој во телевизијата работел до 2009 година, во неделникот „Фокус“ пред половина година дал изјава дека дел од платата ја примал во кеш, но уредништвото на овој неделник вчера ни рече дека до ден денес никој од надлежните од УЈП ниту го повикал Димовски како сведок, ниту, пак, се заинтересирал да постапи во случајов. Дали новинарите на телевизијата Канал 5, покрај тоа што добиваат награди во бонови од „Промес“, добиваат и кеш, без да биде регистриран на трансакциски сметки? Судејќи според новинарот Саше Димовски, кој се осмели и проговори за неговото работно искуство во телевизијата во која работел до 2009 година, се случувало и тоа. Овој новинар денес работи во неделникот „Фокус“. Токму во овој весник, во бројот 788 од 6 август лани, тој дал изјава дека дел од платата во Канал 5 ја примал во кеш. Но, како што велат уредниците на „Фокус“, до ден денес никој од надлежните од УЈП ниту го повикал Димовски како сведок, ниту, пак, се заинтересирал да постапи во случајов. - Добивав ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски се изјаснил дека сака да побара политички азил во унгарско претставништво надвор од Македонија, и Будимпешта ...
сите 157 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 110 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 65 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 132 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Имало ли во Канал 5 и сини пликови покрај бонови за колбаси?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: