ИАБ МАКЕДОНИЈА oбјавува тендер за избор на официјален мерач на дигиталните медиуми

ИАБ Македонија објавува тендер за избор на компанија која ќе врши следеност (конзумирање) на дигиталните медиуми со која ќе се има увид во состојбата на ...
| | веќе видена | слични

Заменик министерот за информатичко општество и администрација Александар Бајдевски се сретна со еврокомесарката за дигитална економија и општество Мариа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Хрватскиот премиер, Андреј Пленковиќ, пред почетокот на Самитот на ЕУ, порача дека може да се расправа за нова методологија на преговарачкиот процес за земјите ...
сите 1440 | | | веќе видена

Енис Барди е подготвен за настап за Леванте на гостувањето на „Санчес Писхуан“ во Севилја откако ја санира повредата поради која не беше во комбинација на три ...
сите 131 | | | веќе видена

Сириските демократски сили (СДФ) нема да ѝ ги предадат илјадниците затворени милитанти на Исламската држава (ИД) и нивните семејства на која било сила ...
сите 811 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
сите 292 | | | веќе видена

Во очекување на одлуката на лидерите на земјите членки на ЕУ дали Европскиот совет ќе одобри датум за старт на преговорите со Македонија државниот врв во ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИАБ МАКЕДОНИЈА oбјавува тендер за избор на официјален мерач на дигиталните медиуми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: