HTC U12: Нови фотографии

HTC планира да го претстави својот нов, и можеби единствен смартфон за оваа година, во мај. Да погледнеме како ќе изгледа:. Нормално, уредот ќе доаѓа со 18:9 дисплеј, Snapdragon 845, 6GB RAM и 64GB меморија. Истотака, сликите потврдуваат дека на задната страна ќе се наоѓа дуален систем камери. Во дизајнот, уредот изгледа малку потенок од U11+. Според ликстерот LlabTooFeR, наместо 12 и 8 мегапикселни камери, уредот ќе има 12 и 16 мегапикселни камери и помала батерија, од 3,420 mAh.
| | веќе видена | слични

Благодарение на фотографијата која се појави, ги запознавме речиси сите спецификации на новиот смартоф на HTC, U12 Plus. Да погледнеме:. Според фотографијата, HTC U12+ ќе доаѓа со Snapdragon 845 под хаубата, придружен од 8GB RAM и 128GB меморија. На предната страна се наоѓа 5.5 инчен QHD LCD дисплеј, а главната камера ќе биде од 12 мегапиксели. Од останатите карактеристики, нуди безжично полнење, водоотпорност, две селфи камери од 8 мегапиксели и, нормално, скенер за отпечатоци. Иако сеуште го немаме официјалниот датум на неговото претставување, U12 Plus го очекуваме набрзо.
| | веќе видена | слични

HTC повторно е во центарот на вниманието, но за жал, поради погрешни причини... Иако многумина веруваат дека секој публицитет е добар публицитет, лажното рекламирање кон вашите корисници дефинитивно ќе му наштети на бизнисот. Имено, комапнијата го промовира HTC U11 во Англија уште од претходната година. Главна ѕвезда на рекламата е Tom Daley, кој го користи телефонот за сликање во базен. Истотака, рекламата покажува како Daley го користи HTC U11 како што излегува од базенот. За жал, многумина сметаат дека HTC лажно го рекламира U11, што предизвика рекламата целосно да биде повлечена од Англија. Причината позади одлуката е едноставна: самите инструкции кои доаѓаат со телефонот препорачуваат да не го користите во вода.
| | веќе видена | слични

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 89 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиевски е уверен дека до следната сесија во февруари Охридскиот регион ќе ја надмине опасноста да биде ставен ...
сите 218 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

HTC U12: Нови фотографии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: