Хроника - Еколог арчел туѓи пари

Четириесет и четиригодишен жител на Македонска Каменица, кој бил и претседател на еколошкото друштво „Здравец 2002“, осомничен е од полицијата за трошење пари на друштвото, па поради тоа против него поднеле кривична пријава за извршено кривично дело злоупотреба на службената положба и овластување. Во период од 2007 до 2009 година, сега веќе осомничениот еколог без да подготви проекти за потребите на еколошкото друштво, што било во спротивност на Законот за здруженија и фондации, добил 7.000 евра од Општината Македонска Каменица за потребни за друштвото, но, парите ги потрошил за лични потреби.
| | веќе видена | слични

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 210 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 241 | | | веќе видена

Унгарија да не се претвора во продолжена рака на автократот Никола Груевски, а Македонија да разјасни дали бегството уследило по дозвола од тамошните власти, ...
сите 728 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 138 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена

Aктерката Софија Куновска на Фејсбук деновиве го искоментира бегството на поранешниот премиер, Никола Груевски и изјавата на премиерот, Зоран Заев. „Остро и ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хроника - Еколог арчел туѓи пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: