Хроника - Две години затвор за Бугарка - подведувачка

Две години затвор и пресудија судиите од скопскиот Основен суд 1 на бугарска државјанка која беше обвинета за трговија со луѓе. Сега веќе осудената бугарска државјанка, на трети март годинава во својот стан во Охрид како потстанарка ја примила сонародничка која сакала да ја втурне во проституција. Од судот велат дека роднина на девојката што пристигнала во Охрид ја излажал дека заедно од Гостивар ќе заминат во Охрид во посета на роднини. Обвинетата, која ја прифатила оштетената во станот, ја навела против своја волја да дава сексуални услуги на непознати лица за што обвинетата им наплаќала по 4.000 денари. Ноќта меѓу трети и четврти март годинава подведувачката и уште три други девојки од Бугарија, на возраст од 21 до 28 години, кои биле сместени во станот, им ги претставила на мажи, дојдени на нејзина покана, па им наредила на девојките да се покажат за клиентите да си изберат девојка. На тоа една од девојките се побунила и рекла дека не дошла да има сексуални односи со непознати лица. Следниот ден една од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 310 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не може да престане да ги брани криминалите на осудениот Никола Груевски и неговите соработници. Лицемерно е ...
сите 257 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 219 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена

Загриженост за настанатата состојба со бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, попладнево преку соопштение на својот веб-сајт, изрази и Судскиот ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хроника - Две години затвор за Бугарка - подведувачка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: