„ГЕТ велосипед“ – иновација на македонски студенти за прочистување на воздухот со возење точак

ГЕТ е систем од велосипед, станица и желба за чист воздух. Приоритетна цел на ГЕТ тимот е промена на навиките на поединецот со своеволно придонесување во ...
| | веќе видена | слични

„ГЕТ е систем од велосипед, станица и желба за чист воздух“ Основата на нивната иницијатива е на граѓаните да им се понуди нова услуга, која овозможува ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајот во Македонија го сочинуваат застарени возила кои значително влијаат врз загадувањето на воздухот – број еден проблем на секој граѓанин. Инсипирани ...
| | веќе видена | слични

Воздухот е еден од елементарните фактори што влијае на нашата здравствена состојба. Токму затоа кога условите се неповолни сите размислуваме во насока на тоа ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 118 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 137 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е уверен дека има поддршка од пратениците за да се заврши процесот на уставни измени и да се имплементира Договорот од Преспа „Видовте ...
сите 158 | | | веќе видена

Обидите на британската премиерка Тереза Меј да добие гаранции од ЕУ за својот договор за брегзит, нејзините противници го прогласија за срамен неуспех, кој не ...
сите 375 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ГЕТ велосипед“ – иновација на македонски студенти за прочистување на воздухот со возење точак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: