Гери Олдман во подготовки испушил 30.000 фунти!

Гери Олдман e некогашниот британски премиер Винстон Черчил во филмот „Најмрачниот час“.Aктерот познат по темелниоте подготовки,за овој филм потрошил 30.000 фунти,т.е. помалку од 34.000 евра. „Најмрачниот час“ е драма со тема од Втората светска војна, на чие снимање 59-годишниот актер морал секојдневно да минува 4-5 часа во шминкање за да личи на Черчил. Неизоставно, кога се работи за Черчил се пурите, без кои не се појавувал премиерот. Буџетот за филмот потрошен за пурите на Черчил, е поголем од платата на некои актери во филмот. “Се откажав,пушев по 12 пури дневно.Имав стомачни проблеми три месеци додека се снимаше филмот. За Божикната пауза, сите китеа елка,а јас бев на колоноскопија.Тоа беше мојот подарок за Божик“,изјави 59 годишниот актер.
| | веќе видена | слични

Британскиот глумец Гери Олдман секогаш максимално им се посветува на своите улоги. А тоа беше случај и во текот на снимањето на филмот „Најдоцниот час“ во кој го глуми бившиот британски премиер Винстон Черчил. Станува збор за драма, која раскажува приказна од Втората светска војна, а 59-годишниот актер доживеа голема физичка трансформација за да го реализира ликот на Черчил. Освен тоа, пушел и скапи цигари, а вкупниот буџет за нив бил поголем од платите на некои актери во филмот.- Не пушам веќе, добив никотинско труење. Пушев по 12 цигари дневно, а за нив беа потрошени 30.000 фунти (околу 34.000 евра). Една цигара чини 50 фунти (околу 56 евра), па поради тоа имав стомачни проблеми три месеци, додека го снимавме филмот. За време на паузата за Божиќ, додека сите ги украсуваа елките и купуваа подароци, јас одев на колоноскопија. Тоа беше мојот „подарок“ - изјави Олдман за британските медиуми.Глумецот морал да мине по неколку часа на столче додека се одвивале подготовките и самото шминкање за да изгледа како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според последните информации од Шри Ланка, полицијата смета дека татко на двајца од бомбашите самоубијци кои учествувале во терористичките напади, им помогнал ...
сите 503 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 392 | | | веќе видена

Од нив половина милион се во Велика Британија и 2,5 милиони во САД. Повеќе од 21 милион деца годишно не примаат таква вакцина, додава УНИЦЕФ. Во првите три ...
сите 250 | | | веќе видена

Оваа генерација политичари го остварува сонот за членство на земјата во НАТО и ЕУ, рече Стево Пендаровски вечерва од Прилеп. „Во очи на вториот круг за ...
сите 186 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гери Олдман во подготовки испушил 30.000 фунти!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: