Фотографска изложба „Моменти“ на Владимир Арсовски

Почнаа градежните активности за реконструкција на паркингот на булеварот „Јане Сандански“ во непосредна близина на детската градинка „Бамби“. Општина Аеродром ...
| | веќе видена | слични

По барање на ЈСП Скопје, за овозможување на поголема видливост на возачите на јавниот превоз и непречено движење на автобусите, екипи на ЈП „Паркови и ...
| | веќе видена | слични

Водена од идејата за нешто ново и необично и силната желба да го обои своето секојдневие, Ирена Гуржовска, започнува да прави букети. Но не обични букети од ...
| | веќе видена | слични

Заминете на време. Заминете и од својата куќа, дури и ако никој не ве чека. Заминете од забава, од пропаднати врски и од лоши навики. Заминете од мрачните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изминатите три години Русковска работеше исклучиво по насоките на Зоран Заев. Невини луѓе сместуваше во затвор само заради тоа што први го кренаа гласот против ...
сите 280 | | | веќе видена

Граѓаните кои имаат патни документи од други држави, може да патуваат и да излегуваат од државата со тие пасоши, ова е содржината на телеграмата која од МВР ја ...
сите 145 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 128 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски во утрешното интервју за „Слободен печат“ зборува за случајот „Рекет“ и нејзината ...
сите 97 | | | веќе видена

Во исчекување на новите предизборни и изборни коалиции а во насока на внатрепартиските калкулации за тоа како дел од партиите ќе го трчаат изборниот процес и ...
сите 155 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографска изложба „Моменти“ на Владимир Арсовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: