Еве зошто не треба да фрлаат петарди во канализација (видео)

Некои деца учат најдобро со читање, некои со слушање. Некои деца во Кина, пак учат од грешките на нивниот татко-идиот кој за малку ќе ја загубеше главата, откако фрли петарда низ шахтата при што дошло до запалување на заробените гасови. Капакот летна речиси до третиот спрат и голема среќа е што никој не е посериозно повреден, освен можеби што идиотот си ја загуби јакната...
| | веќе видена | слични

Останато

Речиси 170 милиони деца во светот ја немаат примено првата вакцина против сипаници, според податоци за периодот 2010-2017 година, соопшти УНИЦЕФ. Од нив ...
сите 234 | | | веќе видена

Оваа генерација политичари го остварува сонот за членство на земјата во НАТО и ЕУ, рече Стево Пендаровски вечерва од Прилеп. „Во очи на вториот круг за ...
сите 186 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун користи свој личен оклопен воз за патувања во други земји.Возот го наследил од татко му, кој со него патувал во Кина и ...
сите 152 | | | веќе видена

Официјално се најавени три телевизиски дуели меѓу кандидатите за претседатели на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски. Утре ќе ...
сите 181 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве зошто не треба да фрлаат петарди во канализација (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: