Елена Бубало: Телото е единственото место во кое живеете, затоа водете грижа за него!

Елена Бубало ‒ Некои ја знаат како фитнес-инструктор, некои како личен тренер, некои по спортските настани што ги организира, но најмногу по нејзината лична групна програма „Total Body Workout by Bubalo“. Но, оние што ја познаваат и одблизу, знаат дека таа е и мајка на шестмесечно бебенце по име Андреј, а, пак, оние што не ја познаваат лично, веројатно се прашуваат како Елена има време за сè? Вели дека вежбањето ја исполнува, а мајчинството ја дополнува, но она што е најважно ‒ со добро испланирано време, баланс се наоѓа во сè. Нејзиното лично мото е дека жената не треба да се запостави во ниту една етапа од нејзиниот живот, а единствена граница да не ја постигнеме целта сме самите ние. Таа е упорна и мотивирана, секојдневно посветена на тренинзите и приватно и професионално. Со спорт се занимава уште од основно училиште, а како тренер за групни и персонални активности е повеќе од 7 години, и тоа постојано надградувајќи се преку повеќе спортски семинари, конгреси и едукации. Вели отсекогаш го сакала здравиот ...
| | веќе видена | слични

Ева Мендез е една од најубавите жени на денешницата. Таа им е целосно посветена на своите страсти – глумата и семејството! Својата интима мудро ја чува за себе, а само за „Убавина и здравје“ се согласи да одговори на неколку прашања! Иако е родена во САД, Ева Мендез потекнува од Куба. Уште како мала била тврдоглава и храбра, а пред да се определи за глумата, студирала маркетинг на Државниот универзитет во Калифорнија. Нејзината решителност и подготвеност да излезе од својата комфорна зона ѝ се исплатија во актерството – од улогите во комедии, до карактерните драмски остварувања. Зад екранот, Ева ја внесува истата страст во своите активности – и во хуманитарната работа во непрофитната организација The Art of Elysium , и во дизајнот како директорка на сопствената мејкап-колекција и линија на облека. Убавата Ева е мајка на две девојчиња, со кои обожава да го поминува времето. „Ние сме многу поврзано семејство и уживам кога ги имам покрај себе“ , вели Ева. Зошто одлучивте да соработувате токму со „АВОН“? Затоа ...
| | веќе видена | слични

Шармантната пејачка Емина Јаховиќ , која летово објави три нови песни, истакнува колку е важно да се работи на својот изглед однадвор и однатре – и да не се запостави ниту еден од тие два сегмента. На кој начин го негувате лицето? Го користам секој слободен миг кожата да ја одморам од шминката. Употребувам квалитетни производи, омилен козметички бренд ми е Kiehl’s , кој на сите им го препорачувам. Секој ден користам пилинг за лице Sisley . Кого гледате кога ќе се погледнете во огледало? Зависи од расположението. Некогаш сум презадоволна од она што го гледам, а некогаш си наоѓам илјада мани. Генерално, гледам една среќна жена. Ваш рецепт за нега на телото… Одамна научив дека за комплетна и вистинска нега, мора да се тргне однатре. Секое утро пијам чаша топла вода со цеден лимон, и многу ми годи. Освен тоа, двапати неделно применувам посебен „третман“, кој трае 15 дена – на празен стомак консумирам напивка од свеж магдонос, топла вода и половина лимон. Тоа прави чуда за метаболизмот, помага во исфрлување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 286 | | | веќе видена

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 187 | | | веќе видена

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски денеска соопшти дека дадениот азил од Унгарија на поранешниот премиер и осуден на две години Никола Груевски не е во ...
сите 275 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 349 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 52 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Елена Бубало: Телото е единственото место во кое живеете, затоа водете грижа за него!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: