ЕУ: Сепак нема укинување на роамингот во 2014?

ЕУ: Сепак нема укинување на роамингот во 2014? Целта на Европската комисија (ЕК), која летово реши да и стави крај на наплатата на трошоците за роаминг услугите внатре во Унијата, би можела да биде исполнета но со задоцнување. Иако предлогот на законот е веќе ставен во процедура и неговото донесување се очекува 2014 година, одделни функционери на европските институции, како и телеком операторите, сметаат дека останало премалку време за овој закон да може да се применува наредната година. Повеќето функционери, како што пренесуваат интернет порталите, сметаат дека ова прашање се политизира и дека интересните групи сакаат на сила да го протуркаат овој предлог закон пред одржување на европските избори во мај. Сепак, претставничката на Европската комисија задолжена за ова прашање Нели Круз порачала преку својот портпарол дека во Комисијата и натаму сметаат оти законот ќе стапи во сила уште во 2014 година. Според неа, ако се случи спротивното, примената на новите правила би требало да се одложи за најмалку ...
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 158 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ: Сепак нема укинување на роамингот во 2014?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: