Елеганцијата во модата од почетокот на 20-от век, што денес ни недостасува

Модата во првата половина на 20-от век била револуционерна. Тогаш е поставен основнот модул на современата модна индустрија, што понатаму низ историјата ќе ...
| | веќе видена | слични

Ова е исповед на писателката Ингрид Дивковиќ која ќе ве замисли.„ Кој би рекол дека ќе дојде време кога на жените ќе им биде поважно што носат на себе отколку ...
| | веќе видена | слични

Останато

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 284 | | | веќе видена

Законот за јавно обвинителство неделава влегува во собраниска процедура, а по неуспешната средба на партиските работни групи во петокот, нов обид за ...
сите 397 | | | веќе видена

Во синоќешното финале на Европското првенство во ракомет Шпанија ја совлада Хрватска со 22-20. Хрватите во првото полувреме беа почесто во водство. Имаа и три ...
сите 180 | | | веќе видена

Коби Брајант многу лесно стана вистинска легенда на ЛА Лејкерс како единствен кошаркар во историјата на НБА лигата чии два дреса се повлечени. За жал, трагично ...
сите 198 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Елеганцијата во модата од почетокот на 20-от век, што денес ни недостасува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: