ВМРО-ДПМНЕ: Охриѓани година и повеќе не добиja обештетување за штетите од земјотресите

2 копии

Охрид, 24. јули 2018 (Inpress) – За СДСМ зборот беше збор, а за граѓаните ќе дојдеше живот. Ниту зборот е збор, ниту дојде живот туку партиските интереси се ставени пред интересите на граѓаните, реагираат од ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид. – Охриѓани по цела една година и повеќе не добиле обештетување за штетите од земјотресите. Нема ниту денар, ниту пак солидарност за граѓаните. Зошто Владата нема донесено одлука дали и во колкав процент ќе ги обештети охриѓани кои претпреа големи штети на нивните домови? Градоначалникот Стојаноски свесно манипулира со граѓаните, велејќи дека тоа ќе било до крајот на летото, а со тоа го пролонгира датумот, крајот на месецот април, којшто беше претходно ветен од Владата. Зошто исплатата на средствата на граѓаните се пролонгира? За една година се покажа вистинското лице на СДСМ и пратениците од Охрид, Томислав Тунтев и Жаклина Лазаревска коишто пак претходно не го прифатија интервентниот амандман од 2 милиона евра со цел за располагање на граѓаните коишто претрпеа штети. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 1. август 2018 (ИНПРЕС) – Зоран Заев и СДСМ се луѓе без срам и перде. Кога се отпочнуваше проектот нова автобуска станица, тие бесмислено го напаѓаа и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 91 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 192 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Охриѓани година и повеќе не добиja обештетување за штетите од земјотресите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: