Дали оригиналните модели за Скопје од Кензо Танге станаа пепел?


Останато

Два дена по катастрофалниот земјотрес во Мексико, при што загинаа најмалку 230 лица, спасувачките тимови воспоставија контакт по телефон со деца затрупани под ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали оригиналните модели за Скопје од Кензо Танге станаа пепел?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: