Дали ќе успеете да го решите тестот за интелегенција на Ајншатјн?

Славниот физичар Алберт Ајнштајн составил тест на интелегенција за кој сметал дека само 2% од светската популација може да го реши. Во 5 колони се наоѓаат по 5 куќи што се различно обоени. Во секој правоаголник се наоѓаат лица од различна националност што пијат различни пијалаци, се занимаваат со различни спортови и имаат различни миленичиња. Доколку сакате да проверите дали се вбројувате во двата проценти најинтелегентни луѓе на светот, обидете се да го решите тестот, ќе го најдете на линкот: http://lajkujem.com/igre/ajnstajnov-test-inteligencije
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Во текот на денов територијата на државава подпадна под најавениот Медитерански циклон ОЛИВИЈА и истиот условува врнежи од снег на повеќе места каде е ...
сите 245 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 252 | | | веќе видена

Белата куќа соопшти дека привремено ќе му ја врати акредитацијата на новинарот на телевизиската мрежа Си-ен-ен, Џим Акоста, кому му беше одземено правото да ги ...
сите 89 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 211 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали ќе успеете да го решите тестот за интелегенција на Ајншатјн?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: