Цеца ќе блокира неколку улици во Белград

Кралицата на фолк музиката Светлана Цеца Ражнатовиќ, ќе снима спот за нејзината песна „Загрљај“. Според српскиот весник Курир, спотот треба да изгледа како мини акционен филм. Во него Цеца ќе учествува во брканицата со автомобили, а поради снимањето неколку улици во Белград ќе бидат затворени за сообраќај. Спотот ќе биде во режија и продукција на Дејан Миличевиќ, човекот со кој фолк Цеца веќе многу пати има соработувано, а се „шушка“ дека ќе чини околу 15.000 евра.{youtube}FeRdRfJoMEc{/youtube}
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 163 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денеска во Вашингтон, оствари средба со Потпретседателот на Соединетите Американски Држави Мајк ...
сите 275 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.Мицкоски пред ...
сите 249 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цеца ќе блокира неколку улици во Белград

Од:
До кого (е-маил):
Порака: